TĘSTINIS PROJEKTAS „Į PAMOKĄ SU „LABAITEATRU“

2018 m. spalio 1 d.

Jau ketverius metus „Labaiteatro“ kūrėjai vykdo pačių inicijuotą projektą „Į pamoką su „Labaiteatru“.

Projektas „Į pamoką su „Labaiteatru” skirtas ikimokyklinio bei mokyklinio amžiaus moksleiviams ir jų mokytojams, siekiant plėsti netradicinio ugdymo galimybes. Projekto metu vaikams rodomi edukaciniai „Labaiteatro“ spektakliai, kurie gali tapti įdomesne pasaulio ar gamtos pažinimo, lietuvių literatūros, tautosaar geografijos pamoka. Spektaklių interaktyvumas suteikia galimybę vaikams patiems dalyvauti spektaklio veiksme, todėl edukacinę medžiagą jie pasisavina daug efektyviau.

Projekto poreikį bei aktualumą įrodo projekte apsilankiusiųjų skaičius (kiekvienais metais nuo rugsėjo iki sausio mėnesio projekte apsilanko apie 2000 Vilniaus darželinukų, ikimokyklinukų ir pradinių klasių mokinių bei mokytojų).

„Labaiteatras“ – socialiai atsakingas teatras, bendradarbiaujantis bei vykdantis bendrus projektus su tokiomis organizacijomis kaip VŠĮ „Vytauto Kernagio fondas“, Vilniaus Verkių vidurinė mokykla ir kt., todėl Lietuvos valstybės 100 – mečio proga „Labaiteatras“ siekia plėsti savo žiūrovų ratą bei  spektaklius parodyti tiems, kurie dėl fizinių, materialinių ar socialinių faktorių neturi galimybės jų pamatyti. Į pagalbą „Labaiteatrui“ atskubėjo Vilniaus miesto savivaldybė bei Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus, kurie sutiko paremti šią idėją.

Tęstinis projektas „Į pamoką su „Labaiteatru“ – skirtas vaikų ir jaunimo kultūriniam ugdymui,  kultūros vertybių sklaidos ir prieinamumo didinimui platesnei visuomenės daliai bei socialinės atskirties mažinimui. Šių tikslų „Labaiteatras“ projekto metu sieks rodydamas savo spektaklius vaikams, gyvenantiems vaikų globos namuose, šiuo metu ligoninėse besigydantiems vaikams, mažiesiems žiūrovams, turintiems klausos (su vertimu į gestų kalbą) ar judėjimo negalią, taip pat moksleiviams iš socialinės rizikos šeimų.

„Siekiame plėsti netradicinio ugdymo galimybes, mažininti socialinę atskirtį ir ugdyti kūrybiškus, mąstančius ir smalsius vaikus“,- sako teatro meno vadovė, režisierė Agnė Sunklodaitė.

Tęstinis projektas “Į pamoką su “Labaiteatru” tęsis iki pat 2018-ųjų pabaigos.

 

Projekto rėmėjai :

 

 

 

 

 

0

Krepšelis