Švęsti kosmose ir tvarte Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje
Dar visai neseniai Sausio 13 – osios įvykiai buvo naują valstybę kartu kuriančios tautos simbolis. Pirmiausia savo atkovota valstybe džiaugėmės kaip vaikai, vėliau pasidarėme ironiški. Kokia ta mūsų Lietuva šiandien, kai pergyvenome du dešimtmečius laisvių? Laisvės gynėjų dieną „LABAITEATRAS“ kviečia pabūti kartu. Pavakaroti, švęsti ir pakalbėti. Pamąstyti ir prisiminti tai, kas jaudina mane ir tave, tavo senelę ar pusbrolį, kiekvieną iš mūsų. Sausio 13 – osios vakarą kviečiame pamąstyti apie Lietuvą ir mus, tautiečius lietuvius, kosmose, tvarte, pasaulyje…
Spektaklyje išgirsite žinomo lietuvių rašytojo G. Morkūno tekstų įkvėpto aktoriaus išpažintį. Tai nuoširdus, bet kartu ir sarkastiškas žvilgsnis į mūsų valstybę, jos gyventojus, kviečiantis drauge pažvelgti į save ir mus supančią aplinką netikėtu kampu.
„Šiais sunkiais globalinio atšilimo ir dirbtinių cepelinų laikais tie, kurie mini paprastus žmones, turėtų juos bent jau trumpai apibūdinti. Papasakoti, kaip jie atrodo, kur jų būtų galima rasti, ir kodėl su jais reikia sieti šviesios ateities viltis“. Spektaklyje bus garsiai ištartos nepaprastos paprasto žmogaus mintys apie kiekvieną mūsų Lietuvoje ir apie Lietuvą pasaulyje. Čia bus atskleista paprasto žmogaus vieta visuomenėje ir visuomenės vieta Žemėje. „Paprastas žmogus“ – juk šis žodžių junginys neša visai rimtą viltį. (…) O jeigu pradėjus pasakoti paaiškės, kad tų vilčių nelabai yra su kuo sieti?“
„Astronomai sako, kad iš žemės matosi maždaug 9 tūkstančiai žvaigždžių. Turint galvoje, kad visas žemės rutulio paviršiaus plotas yra 510 milijonų kvadratinių kilometrų, o Lietuva užima 65 tūkstančius kvadratinių kilometrų, nesunku apskaičiuoti, kad mūsų šaliai tenka viena žvaigždė ir dar penkiolika šimtųjų kitos. Taigi, ir mes turime savo žvaigždę. Tad ar gali savo žvaigždę turinti valstybė sėdėti mėšle?“
Spektalis skirtas mums visiems , ir visiems tiems, nuo kurių priklauso Lietuvos ateitis.