LABAITEATRO premjera kūdikiams „Kas čia?“

2017 m. kovo 26 d.

Ne vienerius metus visai šeimai kuriantis „Labaiteatras“  pirmą kartą į premjerą pakvietė ir pačius mažiausius šeimų narius. Kovo 19 dieną netradicinė teatrinė uždanga pakilo netraicininėje vietoje ir pakvietė žiūrovus, kurių amžius nuo 0 iki 2,5 metukų, į spektaklio „Kas čia?“ premjerą.

“Vieną dieną pabundi ir pamatai pasaulį kitomis akimis. Apsidairai ir supranti, kad viskas- labai įdomu. Imi tyrinėti aplinką, bandai suvokti save ir tai, kas gimsta tavo galvoje, stengiantis įminti mus supančio pasaulio paslaptį,– apie naujausio spektaklio dramaturgiją pasakoja režisierė Agnė Sunklodaitė,- tai spektaklis mažiausiems apie savęs pažinimą pasaulyje ir pasaulio savyje”.

Spektaklyje kūdikiams vaidina aktorė, tarptautinės gydytojų klounų organizacijos narė, pedagogė ir 2 vaikų mama Joana Čižauskaitė. Aktorė neslepia, kad į naują spektaklį sudėjo visą savo patirtį, kurį ji iki šiol atrado ir kaip mama, ir kaip aktorė, sukūrusi ne vieną įsimintiną personažą vaikų spektakliuose. „Manęs kažkada vyresnėlė Saulė yra paklaususi, kas aš būnu, kai dar nesu scenoje, bet ir į mamą jau nebūnu panaši, nes jau užsidėjusi grimą, – pasakoja J. Čižauskaitė. – Atsakymo iki šiol ieškau.“

Kuriant spektaklį režisierė A. Sunklodaitė, aktorė J. Čižauskaitė, kompozitorius D.Gnedinas daug skaitė specialios literatūros, bendravo su vaikų psihologais, vaikais iki dvejų metų ir bandė atrinkti svarbiausius dalykus, reikalingus ankstyvąjam ugdymui bei patraukiančius tokių mažų žiūrovų dėmesį.

Spektaklis buvo kuriamas vaikui atpažįstamais kūno kalbos ženklais bei garsais. Jais žaidžiant ir manipuliuojant, sukuriamos naujos situacijos, į kurias vaikas reaguoja emociškai. Pradedama nuo atpažįstamų garsų ir veiksmo erdvėje ir baigiama jų pačių kūrybinio džiaugsmo išgyvenimu, žaidžiant drauge. Kūrėjų sumanymu po spektaklio vaikai dar kurį laiką žaidžia spektaklio erdvėje su spektaklio daiktais.

Kūdikiai bei jų tėveliai ir mamytės kviečiami į netipišką teatrinę erdvę. O ja tapo vieta, kur nuolat renkasi mamos su savo mažyliais sportuoti ir rinkti idėjas gerai gyvenimo pradžiai –  kineziterapijos ir reabilitacijos centras „Laikas Gyventi“. Šio centro įkūrėjas Andrius Uksas, auginantis 4 atžalas ir kiekvieną dieną savo darbe susitinkantis su dešimtimis mažylių, prisipažįsta, kad tokio amžiaus vaikai yra labai imlūs aplinkos įspūdžiams, todėl ugdomieji spektakliai yra svarbi vaikų raidos dalis.

„Labaiteatro“ spektaklio kūdikiams „Kas čia?“ premjera įvyko kovo 19 dieną kineziterapijos ir reabilitacijos centre „Laikas Gyventi“, adresu Žemynos g. 30, Vilniuje.

Apie būsimus spektaklius sužinoti galima http://labaiteatras.lt/repertuaras/. Bilietus šeimos gali įsigyti https://tickets.paysera.com/lt/ sistemoje bei likus pusvalandžiui iki spektaklio renginio vietoje. Rezervuoti bilietus galima vadyba@labaiteatras.lt

 

0

Jūsų krepšelis