Jubiliejinį sezoną „Labaiteatras” pradėjo Liuksemburge !

2018 m. rugsėjo 25 d.

Penktąjį, jubiliejinį, sezoną „Labaiteatras” pradėjo viešnage Liuksemburge. Rugsėjo 22- ąją vietos lietuviai šventė lituanistinės mokyklos mokslo metų pradžią ir ta proga pakvietė „Labaiteatrą” parodyti muzikinį spektaklį- žaidimą „Aplink pasaulį 2”.

” Jubiliejinio sezono pradžia tikrai simboliška: Liuksemburge susitikome su šeimomis, kurios ne tik puoselėja lietuvybę svečioj šaly, bet ir stengiasi, kad jų vaikai augtų smalsūs, kūrybiški, besidomintys teatru. Vienas svarbiausių „Labaiteatro” uždavinių – auginti kūrybišką, išprususį žiūrovą, skatinti šeimas drauge pažinti, prisijaukinti ir pamilti teatrą.”,- sako teatro meno vadovė, režisierė Agnė Sunklodaitė.


Todėl šį sezoną teatro kūrėjai žada tęsti jau ketverius metus vykdomą projektą „Į pamoką su „Labaiteatru””, skirtą ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus moksleiviams bei jų mokytojams. Kūrėjai kviečia apsilankyti edukaciniuose spektakliuose : „Aplink pasaulį”, „Aplink pasaulį 2”, „Interviu su šlykštukais”, „Kai užaugsiu būsiu”, „Siaubo pasakos” bei spektaklyje jaunimui „Įsilaužėlis”. Spektakliai bus rodomi darbo dienomis, moksleiviams tinkamu laiku, Lietuvos teatro , muzikos ir kino muziejuje. Šį pusmetį projektas „Į pamoką su „Labaiteatru”, remiamas Vilniaus savivaldybės, turi galimybę plėstis, ir muzikinis spektaklis-žaidimas „Aplink pasaulį” bus rodomas ligoninėse, specialiuosiuose centruose, vaikų namuose.

” Visi projekto spektakliai gali tapti įdomesne pasaulio ar gamtos pažinimo, lietuvių literatūros, tautosakos ar geografijos pamoka. Spektaklių interaktyvumas suteikia galimybę vaikams patiems dalyvauti spektaklio veiksme, todėl edukacinę medžiagą jie pasisavina daug efektyviau”,- sako spektaklių režisierė Agnė Sunklodaitė.


Dar vienas svarbus sezono  projektas, kurį vykdys „Labaiteatras”- profesoriaus Norberto Vėliaus  aštuoniasdešimtmečiui paminėti skirti spektaklio „Siaubo pasakos” rodymai įvairiose Lietuvos vietose, susijusiose su N.Vėliaus biografija bei jo etnokultūrine veikla .  Spektaklis „Siaubo pasakos” yra sukurtas pagal legendinę Norberto Vėliaus surinktų lietuvių liaudies sakmių knygą „Sužeistas vėjas” ir skirtas jauniesiems žiūrovams nuo 9 iki 12 metų. Projektą remia Lietuvos kultūros taryba.

Šį sezoną „Labaiteatras” žiūrovams pristatys dvi naujas premjeras. Viena iš jų – spektaklis „Man ilgu” bus skirtas suaugusiems. Tai spektalis pagal Aldonos Ruseckaitės knygą „Žemaitės paslaptis” bei Žaliojo Kyšulio salų  liaudies dainas. Spektaklio idėjos autorė – aktorė Rasa Rapalytė, pasiūliusi režisierei Agnei Sunklodaitei sujungti rašytojos Žemaitės laiškus slaptam mylimajam ir Žaliojo Kyšulio  salų dainininkės Čezarijos Evoros dainas. Scenografiją spektakliui kuria Ramunė Skrebūnaitė.
Kita šio sezono premjera – spektaklis šeimai „Žinios”. Tai interaktyvus spektaklis apie tai, kaip šiandien mums pavyksta gyventi didžiuliame informacijos, įvairių žinių ir ženklų pasaulyje. Ar nepasiklystame jame ? Kaip skirtingo amžiaus žmonėms sekasi suvokti tą pačią žinią, ar susikalbame tarpusavyje? Spektaklį režisuoja Agnė Sunklodaitė, muziką kuria Deividas Gnedinas.
„Labaiteatro” kūrėjai tikisi, kad ir šis, jubiliejinis penktasis sezonas bus dosnus  įdomių kūrybinių iššūkių bei prasmingų susitikimų su žiūrovais.

0

Krepšelis